Pragniemy aby nasze produkty służyły jak najdłużej i przy tym nadal świetnie wyglądały. Istotne jest, aby użyty materiał był bezpieczny dla zwierząt, nie podrażniał skóry oraz nie miał luźnego splotu. Dlatego szyjmy tylko z wybranych, sprawdzonych materiałów o wysokich teksturach.

Materiał tapicerski DOT

Jest to bardzo miękki i przyjemny w dotyku materiał z ciekawą teksturą w kuleczki. Innowacyjny sposób produkcji sprawia, że jest miękki jak polar, lecz dużo bardziej wytrzymały. Materiał DOT jest elastyczny, przez co świetnie się sprawdza w szytych przez nas norkach, hamaczkach czy poduszkach. Doskonale się sprawdzi przy intensywnym użytkowaniu oraz częstym czyszczeniu.
Skład: 90% poliester, 10% nylon
Materiał tapicerski DOT można prać w pralce, w temperaturze nie przekraczającej 40 stopni, krótko wirować, nie wykręcać oraz nie należy czyścić go chemicznie.

Welur tapicerski drukowany

Jest to niezwykle wytrzymały materiał, stosowany z powodzeniem w renowacji mebli. Wyróżnia się intensywnymi kolorami, które przy odpowiedniej pielęgnacji na długą zachowają swoją mocna barwę oraz delikatny blask. W dotyku jest gładki, miękki o pluszowej strukturze. Doskonale się sprawdza w przypadku zwierząt nie korzystających z kuwety oraz rozrabiaków, którzy lubią podgryzać swoje mebelki. 
Skład: 100% poliester
Welur tapicerski można prać w pralce, w temperaturze nie przekraczającej 40 stopni,  krótko wirować, nie wykręcać oraz nie należy czyścić go chemicznie.

Tkaniny bawełniane

W naszej ofercie znajdziecie również produkty z tkanin bawełnianych. Są one najtańszym materiałem dostępnym w ofercie. Norki i hamaczki uszyte z bawełny są doskonałym rozwiązaniem na ciepłe, letnie dni. Produkty z bawełny polecamy dla zwierząt, które korzystają z kuwety i nie mają skłonności do podgryzania mebelków.
Skład: 100% bawełna
Tkaninę bawełnianą można prać w pralce, w temperaturze nie przekraczającej 40 stopni, nie należy czyścić jej chemicznie.

Minky

Jest bardzo miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem. Dzieje się tak z powodu zastosowania najnowszych technologii, które umożliwiają stworzenie włókien dużo cieńszych od ludzkiego włosa. Cechuje się dużą elastycznością, a pomimo że jest z poliestru to wyróżnia się właściwościami oddychającymi. Bardzo szybko schnie i jest łatwy w pielęgnacji. W naszych produktach stosujemy minky o najwyższej gramaturze 380g/m2. Oznacza to, że jest o wiele bardziej wytrzymałe oraz bardziej miękkie niż w innych gramaturach.
Skład: 100% poliester
Minky można prać w pralce, w temperaturze nie przekraczającej 30 stopni,  krótko wirować, nie czyścić chemicznie.