Klatka dla świnki morskiej

W momencie decyzji o zakupie świnek morskich, każdy przyszły hodowca powinien dokładnie przeanalizować kwestię, czy jest w stanie zapewnić świnkom morskim odpowiednie warunki bytu. Świnki morskie, a inaczej kawie domowe - to z pewnością zwierzęta stadne, dlatego trzymanie ich w pojedynkę jest absolutnie niezalecane. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup lub adopcja drugiej świnki do towarzystwa lub stworzenie większego stada. Dla pary świnek niezależnie od płci, rozmiar zagrody nie powinien być mniejszy niż 1,8 m2. Nowością są klatki C&C, które składają się z kilku modułów, które można łączyć i rozbudowywać. Zapewnienie odpowiedniej klatki to pierwsza rzecz, w którą powinniśmy się wyposażyć przed zakupem gryzoni. 

Jak urządzić klatkę dla świnki morskiej?

Wnętrze klatki dla świnek nie powinno być przypadkowe. Należy je wyposażyć w niezbędne akcesoria, z których gryzonie będą mogły swobodnie korzystać. Jedną z najważniejszych rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę przy wyborze takich akcesoriów to jakość i materiały, z jakich zostały wykonane. Powinniśmy decydować się tylko na surowce wytrzymałe i solidne, które nie zawierają toksycznych substancji. Dodatkowo należy pamiętać, aby unikać takich dodatków, które mogłyby stanowić niebezpieczeństwo dla gryzonia - nieobrobione  elementy drewniane, wystające nitki w legowiskach czy też wysokie, niezabezpieczone podesty.

Co do klatki dla świnki morskiej?

Odpowiednia aranżacja wnętrza klatki składa się na podstawowe i dodatkowe akcesoria, z których świnki będą mogły swobodnie korzystać. Do podstawowych elementów wyposażenie klatki należy paśnik, miseczka i poidełko. Paśnik może być zarówno drewniany, materiałowy lub w formie kuli. Przy tym ostatnim należy pamiętać, aby był umieszczony wysoko. Świnka morska nie powinna na niego wychodzić ponieważ może łatwo zaklinować w nim łapki. Poidełko możemy wybrać zarówno szklane, plastikowe albo otwierane od góry. Warto rozważyć opcję zakupu miseczek ceramicznych, porcelanowych lub metalowych - są bardziej stabilne i lepsze jakościowo. Plastikowe miseczki łatwo się wywracają, a pokarm trafia w wyściółkę klatki.
Ciekawym rozwiązaniem są uchwyty na owoce i warzywa, które ograniczają kontakt z podłożem. Na podłużny metalowy patyk nabijamy jedzenie, a za pomocą karabińczyka wieszamy w klatce. Tak podane jedzenie jest też dla świnek morskich ciekawą atrakcją. Dodatkowym elementem, w który warto wyposażyć wybieg będą zabawki, które pobudzą do aktywności. Możemy wybrać piłeczki z trawy, tunele do jedzenia oraz inne przeszkody. Ciekawe urozmaicenie klatki zapewni świnkom stałe zajęcie oraz zachęci do poznawania świata. Wybór dodatkowych akcesoriów dla świnek jest bardzo duży, zatem możemy wybierać spośród wysokich jakościowo i funkcjonalnych dodatków.

Polecany płyn do czyszczenia klatki: APL spray

Miejsce do spania dla świnki morskiej 

Norka do spania dla świnki to świetna alternatywa dla wszelkich domków i tuneli. Ten element wyposażenia klatki jest ciekawym rozwiązaniem, szczególnie gdy nasze świnki są płochliwe. W przypadku poczucia niebezpieczeństwa zwierze będzie mieć możliwość szybkiego schowania się. Najlepszym wyborem będą norki wykonane z solidnych i wysokich jakościowo materiałów, które zniosą częste pranie. W naszych produktach stosujemy materiał tapicerski oraz minky, które charakteryzują się pewnymi właściwościami. Pierwszą z nich jest łatwość w utrzymaniu czystości, ponieważ materiał minky szybko się pierze i odpycha zanieczyszczenia, a materiały tapicerskie stanowią świetne zabezpieczenie przed odkształcaniem i długo zachowują kolor.  Kolejna opcja na urozmaicenie wyposażenia to hamaki, wykonywane z tego samego materiału co norki do spania - stanowią świetną opcję dla świnek morskich do odpoczynku i spędzania czasu. Przy wyborze norek, domków lub legowisk kieruj się nie tylko wyglądem, ale również techniką wykonania. Bardzo ważne jest, aby nie posiadały wystających nitek, a materiały miały odpowiednie certyfikaty.

Polecane norki dla świnek morskich: NORKI
Polecane hamaki dla świnek morskich: HAMAK POJEDYNCZY